piwo ciemne bezglutenoweW zeszłym roku na nasz rynek firma Kormoran wprowadziła bezglutenową wersję piwa Kormoran Jasny (BezGlutenNowe #1 PL-065-001). Nie trzeba było długo czekać na kolejne efekty pracy Kormorana. Browar postanowił otworzyć się jeszcze bardziej na rosnącą grupę osób nietolerujących glutenu i przygotował kolejny bezglutenowy produkt, jakim jest Piwo BezGlutenNowe #2   PL-065-002. Jest to pierwsze polskie ciemne piwo bezglutenowe z licencją. Zapytaliśmy wówczas o motywy tej decyzji, dlaczego firma w tak krótkim czasie postanowiła przygotować kolejny produkt dla bezglutenowców i otrzymaliśmy taką odpowiedź:NOWY-ZNAK-AOECS

Poszerzenie naszej oferty o piwo bezglutenowe nie było wykorzystaniem modnego trendu żywieniowego, ale otwarciem się piwnej sceny w Polsce na wciąż rosnącą grupę ludzi nietolerujących glutenu. Z tego względu w przygotowaniu oferty piw bezglutenowych współpracujemy ze Stowarzyszeniem, które nie tylko odpowiada za certyfikację naszych piw, ale przede wszystkim uczula nas na potrzeby „celiaków”. Dziś z nieskrywaną satysfakcją chcieliśmy poinformować, że rodzina piw Browaru Kormoran powiększa się o Piwo BezGlutenNowe #2.
Dlaczego je warzymy? Odpowiedź jest prosta: by osobom nietolerującym glutenu dać jeszcze więcej okazji do spotkań z wyśmienitym piwem. Podobnie jak w przypadku BezGlutenNowego #1 nie tworzyliśmy nowej receptury, a przygotowaliśmy bezpieczną dla nietolerujących glutenu wersję warzonego w naszym browarze piwa ciemnego. Tym razem bazą stał się Kormoran Ciemny. Identycznie jak w pierwowzorze BezGlutenNowe #2 warzymy używając słodów jasnych, trzech rodzajów słodów karmelowych oraz słodu prażonego i palonego. Piwo ma niski poziom alkoholu, ale bogaty i złożony smak. Znajdziemy w nim nuty karmelowe, czekoladowe, kawowe.
Teraz bez glutenu! Dla przynoszenia radości także osobom nietolerującym glutenu!

Do warzenia obu piw bezglutenowych stosujemy słody zawierające gluten, jednak w czasie fermentacji jest on rozkładany na bezpieczne dla osób nietolerujących glutenu białka proste.

Dokładne informacje na temat dostępności piwa Kormoran znajdują się na stronie: http://browarkormoran.pl/Gdzie-kupic.html

Zgodnie z prawem przypominamy, że 1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.