Wykaz produktów

Sprawdź, jakie produkty polecamy

Przedstawiamy Wykaz Produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa (stan na 15 lipca 2024 r., plik PDF do pobrania).

W wykazie umieściliśmy wszystkie produkty polskich firm, które otrzymały od naszego Stowarzyszenia licencję na używanie polskiego i międzynarodowego symbolu Przekreślonego Kłosa w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego (ELS). Wykaz zawiera około 80 firm i ponad 2 200 produktów. Większość z nich jest dostępna w całej Polsce w sieciach handlowych i mniejszych sklepach.

Na rynku jest wiele tysięcy produktów bezglutenowych. Producenci opisują je w przeróżny sposób. Nasze Stowarzyszenie, podobnie jak wszystkie europejskie stowarzyszenia zrzeszone w AOECS, zdecydowanie poleca produkty oznaczone certyfikowanym znakiem Przekreślonego Kłosa. Takie wyroby spełniają standardy AOECS, są regularnie badane, a zakłady produkcyjne audytowane pod kątem produkcji bezglutenowej.

Zapraszamy na stronę celiakia.pl

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej od kilku lat prowadzi projekt udzielania licencji na Znak Przekreślonego Kłosa. Jesteśmy największą ogólnopolską organizacją pożytku publicznego wspierającą osoby na diecie bezglutenowej. Działamy w kilkunastu miastach w Polsce i zrzeszamy kilka tysięcy osób.

Od lat zmieniamy Polskę w kraj przyjazny osobom na diecie bezglutenowej: prowadzimy serwis www.celiakia.pl, forum dyskusyjne poświęcone celiakii i diecie bezglutenowej, organizujemy konferencje, warsztaty edukacyjne i kulinarne oraz spotkania osób na diecie w całej Polsce, prowadzimy bezpłatne poradnictwo dietetyczne w Centrum Diety Bezglutenowej w Warszawie, organizujemy targi żywności bezglutenowej Gluten Free EXPO,  bezpłatne poradniki „Celiakia i dieta bezglutenowa”, magazyn „Bez glutenu” oraz newsletter „Dieta bezglutenowa”, szkolimy restauracje w programie MENU BEZ GLUTENU: www.menubezglutenu.pl, dzięki nam od 2009 roku w Polsce jest bezglutenowa komunia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością na www.celiakia.pl

Producenci z licencją