ZNAK-AOECSrsz_2cechoweCechowe bezglutenowe to pierwsze warzone w Polsce piwo odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej, objęte licencją na znak Przekreślonego Kłosa. Cechowe to lekkie, klarowne piwo o złotej barwie, delikatnej goryczce i subtelnym chmielowym zapachu. Bukiet piwa Cechowe Bezglutenowe to klasyczna kompozycja chmielowo-słodowa, charakteryzująca piwa dolnej fermentacji.

Piwo Cechowe Bezglutenowe produkowane jest w warunkach reżimu technologicznego, który z jednej strony zapewnia zredukowany poziom czynników alergennych, a z drugiej nie ma negatywnego wpływu na organoleptyczne cechy piwa.

W produkcji wykorzystywane są surowce zawierające gluten. Jednak podczas procesów technologicznych następuje separacja i zmniejszenie zawartości glutenu (rozkładanie kompleksu białek tworzących gluten na nieaktywne alergennie białka proste). Każda partia piwa bezglutenowego przed uwolnieniem do sprzedaży podlega kontroli na obecność glutenu (z początku, środka i końca rozlewu), przeprowadzanej w zewnętrznym akredytowanym laboratorium. Cechowe zgodnie z przepisami prawa jest produktem bezglutenowym i zawiera poniżej 20 ppm glutenu.

Piwo dostępne jest w niektórych sklepach sieci Biedronkatutaj znajduje się lista sklepów.
Mamy nadzieję, że niedługo będzie dostępne w całej Polsce.

Zgodnie z prawem przypominamy, że 1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.