Gluten Free EXPO tuż tuż. Zapraszamy wszystkich 15 i 16 czerwca 2018 do Centrum Targowego przy ul. Marsa 56 C w Warszawie w godzinach 10:00 – 18:00. Na odwiedzających czeka moc atrakcji. Wszystkie szczegółowe informacje na temat targów znajdują się na www.glutenfreexpo.pl.

Zapraszamy całe rodziny, wstęp bezpłatny! Czekają bezglutenowe nowości od kilkudziesięciu producentów z Polski i zagranicy (warto wziąć więcej gotówki), degustacje, rozmowy z gośćmi specjalnymi na scenie, w tym ze znanymi lekarzami i specjalistami w zakresie chorób autoiimunologicznych i diety bezglutenowej (prof. Maciej Kaczmarski, dr Edyta Biernat-Kałuża, dr Katarzyna Kondej-Muszyńska, dr Joanna Myszkowska-Ryciak, dr Iwona Grobel – psychiatra). Naszym gościem specjalnym będzie Karol Okrasa, który przygotował bezglutenowy pokaz kulinarny. Bedzie też pokaz MAG (Mama Alergika Gotuje), Atelier Smaku oraz firmy Schar. Porozmawiamy także z Iwoną Zasuwą, autorką „Smakoterapii” oraz z autorami innych książek, odbędzie się również debata pt. „Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność?”. Rozstrzygniemy także konkurs na Najsmaczniejsze Pieczywo Bezglutenowe 2018 Roku.

W Strefie Porad i Badań czekają nasi specjaliści: lekarze i dietetycy, którzy udzielą bezpłatnych porad. Dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Hashimoto można bezpłatnie zbadać tarczycę (USG). Będzie też można wykonać wiele bezpłatnych (lub w obniżonej cenie) badań diagnostycznych. Czeka na nas nawet komora hiperbaryczna! A na zmęczonych – Strefa Relaksu i bezglutenowa kawiarenka. Na Stoisku Stowarzyszenia rodzice otrzymają bezpłatny poradnik „Dziecko na diecie bezglutenowej„.

Dla dzieci zaplanowaliśmy Bezglutenowy Dzień Dziecka (wszystkie szczegółowe informacje o atrakcjach, a także o tym, jak zapisać dziecko, aby otrzymało upominek od Stowarzyszenia są tutaj). Będą warsztaty kulinarne z firmą Schar, Kubara i Incola, Festiwal Klockologiczny (z nagrodami), dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, kącik cyrkowy, gry, zabawy i konkursy, malowanie buzi, tatuaże, warkoczyki i inne atrakcje. Zarówno w piątek, jak i w sobotę. Będą się także odbywać Bezglutenowe podchody (kilkadziesiąt nagród do wygrania!).

Prezentujemy mapkę EXPOpełny program imprezy oraz informacje na temat Strefy Porad i Badań oraz Strefy Dzieci podczas Gluten Free EXPO.

Zapraszamy!