BezGluenNowe piwoMiło nam poinformować, że browar Kormoran dołączył do firm oznaczających swoje produkty międzynarodowym licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa. Licencją zostałoZNAK-AOECS objęte piwo BezGlutenNowe #1. To piwo stworzone na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego. Teraz jego wyjątkowym smakiem mogą bez obaw delektować się również osoby z nietolerancją glutenu. Trochę informacji dla koneserów: identycznie jak w pierwowzorze cechą, która decyduje o smaku tego piwa jest chmielowość. Przy jego komponowaniu użyto pięciu odmian chmielu. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla i wybitnie aromatyczny Lubelski oraz najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Nisko odfermentowana baza słodowa dodaje subtelnego biszkoptowego posmaku.
Stosowany w czasie warzenia piwa BezGlutenNowego słód jest rozkładany na białka proste całkowicie bezpieczne dla osób nietolerujących glutenu. Firma w związku z produkcją bezglutenową wprowadziła specjalne procedury i regularnie bada każdą partię piwa pod kątem zawartości glutenu.
W dniach 12-13 października piwo zostanie rozlane do butelek i potem w ciągu kilku dni trafi na półki sklepowe. Będzie można je nabyć m.in. w sieciach Makro, Intermarché, Auchan oraz Carrefour.

Zgodnie z prawem przypominamy, że 1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.