Nasz wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa jest od dziś dostępny w Google Play w formie aplikacji na smartfony. Serdecznie zapraszamy do korzystania z aplikacji bezGLUTENU – zawiera ona spis ponad 1500 bezpiecznych bezglutenowych polskich produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa z podziałem na kategorie: wędliny, słodycze, nabiał, napoje (jedną z kategorii są sieci handlowe). Ponadto znajdziemy w niej krótką informację o dostępności poszczególnych produktów. Bezpośredni link do aplikacji znajduje się tutaj:

Po wpisaniu samej nazwy do wyszukiwarki w sklepie Google Play aplikacja nie wyświetla się (jeszcze :)) jako pierwsza. Chcąc wyszukać aplikację bezpośrednio, trzeba wpisać jej nazwę w cudzysłowie: „bezglutenu”. Aplikację stworzyła Pani Aleksandra Grabowicz, doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Będziemy się starać, aby aplikacja była uaktualniana jak najczęściej, w miarę pojawiania się nowych polskich produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa na rynku.