Na chwilę przed Świętami przedstawiamy najnowszy wykaz produktów bezglutenowych z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa (stan na 10 grudnia 2020 r.). Lista zawiera dużo propozycji dla wegan i wegetarian.

To już kolejna aktualizacja naszego Wykazu. Zawiera on ponad 2200 produktów z przeróżnych kategorii. Osoby na diecie bezglutenowej mają coraz większy wybór bezpiecznych, przebadanych pod kątem glutenu i certyfikowanych produktów. A to właśnie możliwość wyboru i powszechna dostępność jest celem oznaczania kolejnych wyrobów znakiem Przekreślonego Kłosa. Wykaz jest szczególnie pomocny dla osób, które dopiero zaczynają życie na diecie bezglutenowej i uczą się wybierania odpowiednich dla siebie produktów.

Polecamy także udostępnianie go członkom rodzin osób na diecie bezglutenowej, by wiedziały, które produkty są bezpieczne.

Od ostatniej publikacji we wrześniu do Wykazu dołączyły nowe firmy z licencją:  

  • DEK Edward Knapek, marka Sano Gluten Free
  • Ultraeuropa Sp. z o.o., marka WISO
  • VOG Sp. z o.o., marka Kresto

Publikując najnowszy Wykaz chcemy także poinformować o firmach, które nie należą już do Europejskiego Systemu  licencyjnego i nie mogą oznaczać swoich produktów znakiem Przekreślonego Kłosa. Są to:

  • PIEKARNIA CUKIERNIA Bernard i Jacek Jarzębińscy sp. j.
  • Zakład Mięsno-Wędliniarski Kaminiarz sp. z o.o. sp. k.

Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa (plik PDF)