Przedstawiamy nowy Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa (stan na 01.03.2020).

W Wykazie są zamieszczone polskie firmy, które oznaczają produkty znakiem towarowym Przekreślony Kłos w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego (ESL) w 2019 i 2020 roku na mocy umowy ze Stowarzyszeniem i po potwierdzeniu audytem spełnienia wymogów standardu AOECS.

Wykaz zawiera informacje o około 80 firmach i ponad 2 200 produktach bezglutenowych.

Większość produktów licencjonowanych jest powszechnie dostępnych w sieciach handlowych i mniejszych sklepach w całej Polsce. Jest to największe osiągnięcie programu licencyjnego, który Stowarzyszenie prowadzi od 2009 roku.

Na polskim rynku są obecne również produkty zagranicznych firm licencjonowanych, takich jak: Schär, Provena, Nèstle, Sam Mills, Schnitzer, 3Pauly, Bauckhof, Hammermühle, Molino Nicoli, Proceli, Almondy, Barkat i wielu innych.

Na polskim rynku są też inne produkty opisane lub oznaczone jako bezglutenowe. Jednak nasze Stowarzyszenie, podobnie jak wszystkie europejskie stowarzyszenia zrzeszone w AOECS, zdecydowanie poleca produkty oznaczone znakiem towarowym Przekreślony Kłos. Takie wyroby spełniają standardy AOECS, są regularnie badane, a zakłady produkcyjne audytowane pod kątem bezpieczeństwa produkcji bezglutenowej. Więcej na ten temat: www.przekreslonyklos.pl

Pobierz Wykaz (stan na 01.03.2020)